NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
13 czerwca 2017

Uczestnictwo w XXVII Sympozjum Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego w Gdańsku.

10W dniach 18-20 maja 2017r. firma LfC uczestniczyła w XXVII Sympozjum Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego w Gdańsku.

Głównym celem była dalsza promocja i kontynuacja budowania rynku w zakresie implantów CarRLIF, s-LIF, ILCC, CsDisc i α-CarRLIF.

Plakat promujący Sympozjum

Firma LfC zorganizowała na swoim stoisku szkolenia i prezentacje, które jak zwykle zgromadziły liczne grono uznanych specjalistów chirurgii kręgosłupa, od lat współpracujących już z LfC i nowych lekarzy. Największym uznaniem wśród obecnych cieszył się CarRLIF szeroko promowany, innowacyjny zakrzywiony implant międzytrzonowy wykonany technologią EBT, ILCC – cylindryczny implant międzytrzonowy kręgosłupa lędźwiowego, CsDisc – implant międzytrzonowy odcinka szyjnego oraz nowoczesny system  śrub transpedicularnych STRONG m.in. do operacyjnego leczenia skolioz.

Jest to kolejne sympozjum podczas, którego firma LfC  promuje stabilizacje z użyciem implantów z grupy wyrobów IDF 3D EBT(grupa implantów przeznaczona do fuzji międzytrzonowej wykonana technologią EBT), która trafia do coraz szerszego grona odbiorców,  wykazujących chęć współpracy i wdrażania do praktyki chirurgicznej.

Widok na stoisko firmowe LfC.
Zespół z Zakopanego: dr Barbara Jasiewicz i lek. Edyta Szumera w trakcie dyskusji na temat ogólnej współpracy.

Na konferencji wykładowcami byli wybitni profesorowie i lekarze z Polski oraz z zagranicy. Tematyka konferencji oscylowała m.in. wokół chorób kręgosłupa. Wystąpienia były podzielone na poszczególne sesje. W sesji poświęconej chirurgii kręgosłupa do najciekawszych wykładów ze strony polskiej należały wystąpienia dotyczące stabilizacji biodrowo-krzyżowej oraz oceny zastosowań „derotatora Pankowskiego”. Bardzo ciekawym wystąpieniem był referat pt. „Osteopenia in adolescent idiopathic scoliosis: its risk factors and diagnosis” autorstwa chirurgów litewskich m.in. Olgi Khotsim, Leonida Syczewskiego i Viktora Anosova.

Sesja naukowa