NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
24 września 2010

EUROSPINE 2010 – kongres medyczny o światowym zasięgu; LfC – jedyny wystawca z Polski

Już po raz kolejny odbył się międzynarodowy kongres chirurgii kręgosłupa „EuroSpine” w dniach 15-17.09.2010r. Tym razem gospodarzem kongresu był Wiedeń, przestronne Centrum kongresowo-wystawowe „Messe Wien”.Ten prestiżowy kongres z sukcesem przyciąga specjalistów z zakresu chirurgii kręgosłupa oraz bioinżynierii z całego świata. Swoje referaty i prezentacje dotyczące m.in. ostatnich osiągnięć rozwojowych, badań klinicznych przedstawiają wysokiej klasy eksperci zarówno z obu Ameryk, Azji, jak i Europy.

W tym roku ekspozycja sprzętu medycznego, która funkcjonuje przy kongresie miała szersze niż poprzednio, w warszawskiej edycji EuropSpine, grono wystawców. Na wystawę przybyło około 135 firm, w tym jako jedyna z Polski: firma LfC.

Udział LfC w EuroSpine to zarówno tradycja (firma uczestniczy w kongresie od 2003r.) jak i doskonałe miejsce spotkań oraz wymiany doświadczeń z ekspertami w zakresie spondyloimplantologii. Tegoroczne uczestnictwo firmy LfC w kongresie odbyło się w ramach realizacji projektu pt. „Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fusion” i „fusion” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno-neuro-mięśniowego człowieka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej/UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego/EFRR.

Firma podczas wystawy miała niepowtarzalną szansę na międzynarodowe kontakty, zaawansowane rozmowy dotyczące współpracy ze specjalistami z USA, Izraela, Niemiec czy Belgii. Prowadzono porównanie jakościowo-ilościowych odnoszące się do poziomu przedstawionych produktów oraz dokonań własnych z osiągnięciami światowymi, ocenę „state of the art” dla wprowadzanych produktów oraz informacje o ich podaży na rynku. Wszystkie te prace mają bezpośredni wpływ na kontynuacje postępu związanego z kreowaniem rozwoju wyrobów medycznych LfC wchodzących w skład: System Kręgosłupowy DERO (Spinal System DERO).

LfC pilnie śledziła prezentacje w trakcie trzydniowych obrad. Na kongresie zaprezentowano zagadnienia związane m.in. z: chirurgicznym leczeniem kręgosłupa szyjnego, diagnostyką oraz leczeniem chirurgicznym chorób kręgosłupa u dzieci i młodzieży oraz wynikających ze „starzenia się” układu kostno-neuro-mięśniowego kręgosłupa. Bardzo interesująca była sesja przedstawiająca eksperymentalne, znajdujące się w fazie badań laboratoryjnych, metody mogące zwiększyć skuteczność chirurgicznego leczenia bólu i dolegliwości kręgosłupa.

W ramach konferencji odbyły się także „sympozja lunchowe”, na których dyskutowano o kontrowersjach w leczeniu mielopatii szyjnej, leczeniu zachowawczym skolioz u dorosłych, całkowitej wymianie dysku międzykręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz złamaniach kompresyjnych spowodowanych osteoporozą.

Z 720 przesłanych prac do wygłoszenia wybrano tylko 88, natomiast 160 było prezentowane podczas 6 sesji plakatowych.

Wszystkie informacje uzyskane w trakcie kongresu i wystawy zostały zebrane w celu skutecznej realizacji przez firmę LfC projektu badawczego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka/POIG, który był promowany podczas tegorocznego EuroSpine. Promocja projektu wśród uczestników kongresu odbywała się m.in. w trakcie rozmów z lekarzami (przedstawianie możliwości współpracy) oraz przez rozdawanie materiałów informacyjnych i gadżetów. Stoisko firmowe LfC było oznaczone specjalną tablicą informacyjną.

Innym ważnym celem jakim firma postawiła sobie do zrealizowania podczas kongresu było dalsze budowanie marki DERO oraz utrzymanie prestiżu firmy na arenie międzynarodowej.

Wydaje się, że intensywność kontaktów oraz wiedzy z nich płynącej po raz kolejny potwierdził, iż udział w nurcie tworzenia nowoczesnej chirurgii kręgosłupa jest przede wszystkim możliwy poprzez aktywne uczestnictwo, w tak globalnych kongresach jak EuroSpine i wnoszenie własnych rozwiązań do światowej spondylochirurgii (chirurgii kręgosłupa).

Oprócz zdobywania nowej wiedzy w trakcie kongresu LfC prezentowała również swoje osiągnięcia w postaci innowacyjnych produktów, m.in.: nowej konstrukcji Easy Speacera – protezy trzonu w odcinku szyjnym – wykonanego z materiału PEEK Optima oraz wysoko ocenionej przez krajowych i międzynarodowych ekspertów chirurgii: śrubę transpedikularną z systemem blokowania – SGL (SelfGuidedLock). Obydwa rozwiązania cieszyły się wielkim zainteresowaniem i wraz z innymi unikatowymi systemami konstrukcji LfC (min. Occipito-Cervical Anchorage Method, C Disc PEEK i Expandable Spacer) stworzyły ofertę nowoczesnych systemów leczenia kręgosłupa, która dzięki swej uniwersalności i nowatorstwu wzbudzała szerokie zainteresowanie wśród odwiedzających stoisko lekarzy specjalistów oraz dystrybutorów.

Zwieńczeniem kongresu były coroczne wybory prezydenckie stowarzyszenia kręgosłupowego: EuroSpine, the Spine Society of Europe:

Firma LfC pragnie podziękować Współpracownikom i Przyjaciołom oraz wszystkim odwiedzającym stoisko wystawowe LfC za cenne uwagi i zainteresowanie polskimi wyrobami medycznymi tworzącymi System Kręgosłupowy DERO.