NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY

Firma LfC Sp. z o.o powstała w 1989 r. i od tego momentu – podejmując trud dołączenia do światowego poziomu – sukcesywnie działa na rynku krajowym i międzynarodowym, oferując wyroby medyczne stosowane w chirurgii ortopedycznej i neurochirurgii.

Od początku wszystkim naszym działaniom przyświecało jedno motto: „If we do… we do it best”, dlatego też szczególny nacisk kładziemy na rozwój naukowy oraz stworzenie szerokiego zaplecza badawczo–inżynierskiego.

Prowadzimy działalność badawczo-rozwojowo-wdrożeniową w zakresie:

  • implantów wszczepiennych do leczenia schorzeń układu kostno-neuro-mięśniowego, a w szczególności kręgosłupa człowieka,
  • biomateriałów wszczepiennych do wykorzystania w ortopedii i neurochirurgii,
  • wytrzymałości wszczepiennych wyrobów medycznych,

której owocem jest stworzenie Systemu Kręgosłupowego DERO będącego oryginalnym, polskim produktem na wysokim, światowym poziomie.

Posiadamy własną kadrę naukową pracującą w ramach Działu Badań i Rozwoju, której zadaniem jest prowadzenie innowacyjnej działalności badawczo-rozwojowej, projektowanie, konstruowanie oraz badanie prototypów, współpraca z odpowiednimi specjalistami z wiodących ośrodków technicznych i medycznych w kraju i za granicą.

Dysponujemy własnymi, opatentowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi o charakterze innowacyjnym. Jakość naszych wyrobów potwierdza wprowadzenie w 2003 r. Systemu Zarządzania Jakością EN ISO 9001, EN ISO 13485 oraz przyznanie firmie LfC certyfikatu CE- mark.

Wedle przyjętego credo wciąż śmiało wytyczamy sobie cele na przyszłość, by doskonalić i rozwijać naszą działalność. Dzięki trosce o jakość i ciągły postęp, włączyliśmy się w światowy nurt osiągnięć naukowo–technologicznych, wytyczając sobie jako nadrzędne zadanie najdalej posuniętą, efektywną pomoc pacjentowi.