Według danych z lat 2014 i 2015, staw IS powoduje ból krzyża (LBP) w 15-30% przypadków [1,2]. Rok 2019 i publikacje mówiące o tym, że co najmniej w 30% przypadków i do 60% w niektórych populacjach LBP jest spowodowany przez staw IS [3,4]. Wiedza ta i rozwój technologii medycznych przekładają się na wzrost zespoleń stawu pacjentów z LBP. Badania rynku amerykańskiego mówią o blisko 25-krotnym wzroście wykonywania fuzji IS, z 318 przypadków w roku 2010 do 7 794 przypadków w roku 2020 [5].
(więcej…)Zapraszamy na targi medyczne EuroSpine 2023 we Frankfurcie. Wymiana doświadczeń, prezentacja najnowszych technologii w dziedzinie spondyloimplantologii i wiele innych możliwości. Do zobaczenia w hali 5.1, stoisko A35. #EUROSPINE2023
(więcej…)Znamy już wyniki konkursu LfC, ogłoszonego podczas konferencji SPRING SPINE CAMP 2023
(12-14 maja 2023 r., Zakopane)
(więcej…)XXVIIth BRUSSELS INTERNATIONAL SPINE SYMPOSIUM THE FAILED SPINE
W dniach 19 i 20 listopada 2021 r. w Brukseli odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum Kręgosłupa, gdzie od lat LfC prezentuje własne innowacyjne procedury chirurgiczne. Również w tym roku, z kolejną grupą polskich chirurgów, planujemy udział i będzie to już nasze 16 uczestnictwo w tym interesującym tematycznie wydarzeniu.
(więcej…)
W lipcu, w Centrum Edukacji Medycznej w Warszawie, odbył się piąty kurs Cadaver-Lab (DERO-LfC), certyfikowany punktami edukacyjnymi. Przedmiotem szkolenia była nowa procedura stabilizacji biodrowo-krzyżowej: ISaF – Ilio-Sacral Stabilization (with) autogenous Fusion).
(więcej…)
W Krakowie została przeprowadzona operacja dwułukowej skoliozy ze zniesioną kifozą w odcinku piersiowym u siedemnastoletniego pacjenta z wykorzystaniem systemu tulejowego i implantów STRONG Scoliosis – LfC. Zabieg przeprowadził doświadczony chirurg z zakresu leczenia kręgosłupa, dr Paweł Radło z udziałem asysty technicznej LfC ds. użytkowania systemu DERO-STRONG.
(więcej…)
Bruksela to nie tylko siedziba Komisji Europejskiej, ale doskonałe miejsce do promocji najnowszych metod leczenia kręgosłupa firmy LfC. W trakcie spotkań i rozmów podczas corocznego sympozjum naukowego BISS (Brussels International Spine Symposium), które odbyło się w dniach 22-23.11.2018r., „naprawiane” są kręgosłupy przez chirurgów z całego świata. Firma LfC wystąpiła z szeroką prezentacją unikatowej stabilizacji kręgosłupowej -ISaF, opatentowanej, stworzonej do wspomagania chirurgicznego leczenia wielu schorzeń stawu krzyżowo-biodrowego. Właśnie ona wzbudziła największe zainteresowanie w gronie opiniotwórczym lekarzy-chirurgów.
DWG (Deutscher Wirbelsaulenkongress) to niemiecki kongres kręgosłupowy, jeden z najważniejszych w branży w Europie. Swoim zasięgiem obejmuje Niemcy, Szwajcarię i Austrię. W tym roku gospodarzem było Monachium, które w dniach: 28-30.11.2019r. gościło chirurgów kręgosłupa i wystawców. Dla LfC to istotny punkt kalendarza wystawowego, ze względu na długoletnią obecność na rynku i głęboką współpracę z niemieckimi partnerami.
Mamy przyjemność powiadomić, że dzięki wieloletniej współpracy z profesorami: Markiem Szpalskim i Robertem Gunzburgiem, po raz kolejny możemy uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu naukowym:
BRUSSELS INTERNATIONAL SPINE SYMPOSIUM
BISS XXVI (więcej…)
Publikacja: Cadaveric biomechanical testing of torque-to-failure magnitude of Bilateral Apical Vertebral Derotation maneuver in the thoracic spine.
Autorzy: R. Pankowski, M. Rocławski, M. Ceynowa, T. Mazurek, L. F. Ciupik, A. Kierzkowska.
Ośrodek:
WSS im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu
Opis przypadku:
Dr n. med. Piotr Komuński, Dr Wojciech Świątnicki. Oddział Neurochirurgii WSS im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu
46-letnia pacjentka przyjęta z powodu silnego zespołu bólowego o charakterze lewostronnej rwy ramiennej.
Firma Spinal Kinetics – twórca i producent innowacyjnego sztucznego dysku M6 ogłosiła w dniu 25.07.2017 r. liczbę wszczepień przekraczającą ilość 50 000 szt. (więcej…)
Z wielką przyjemnością prezentujemy innowacyjny, wielofunkcyjny, dwudzielny implant międzytrzonowy SLIDER (patent) z funkcją dystrakcji i repozycji do kompleksowego leczenia spondylo- i retro-olistezy. (więcej…)