NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
 • LfC – PROWADZI SZKOLENIA DLA CHIRURGÓW KRĘGOSŁUPA

  2 lipca 2021
 • Prezydium Naczelnej Izby Lekarskiej uchwałą nr 229/KKM/21/P-VIII po raz kolejny wysoko ocenia naszą działalność w zakresie rozwoju chirurgii i potwierdza spełnienie przez LfC warunków kształcenia podyplomowego lekarzy w zakresie chirurgicznych procedur leczenia kręgosłupa. Decyzja ta jest podtrzymana przez odpowiednią Okręgową Radę Lekarską uchwałą z dnia 17.06.2021 r.
  (więcej…)

 • Program TV Polonia „Stacja Innowacja” … o LfC dla Polaków za granicą

  14 czerwca 2021
 • Stacja Innowacja to program prezentujący projekty i produkty polskich twórców, które podbijają rynki zagraniczne. W maju 2021 roku firma LfC gościła zespół programu z prowadzącym, redaktorem Radkiem Brzózką. Prezes LfC, doktor Lechosław F. Ciupik w rozmowie z dziennikarzem po raz pierwszy opowiedział o historii powstania i działalności firmy oraz swojej drodze wynalazczej.
  Zapraszamy do obejrzenia 36 odcinka programu z udziałem firmy LfC w TVP Polonia oraz na stronach internetowych.

 • LfC – ze statuetką nagrody „DOBRA FIRMA”, Najlepszy Innowator Województwa Lubuskiego

  24 marca 2021
 • W dniu 19. marca 2021 roku, podczas uroczystej gali nagrody Dobra Firma zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców/ZPP zostały wirtualnie przekazane nagrody i wyróżnienia dla najlepszych lubuskich przedsiębiorstw. Firma LfC została zwycięzcą w kategorii Najlepszy Innowator. Za nagrodę podziękował dr Lechosław Ciupik, prezes LfC. Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Zielonej Góry, Marszałek Województwa Lubuskiego i Wojewoda Lubuski.

  (więcej…)

 • Blisko 90 tysięcy pacjentów żyje zdrowiej dzięki implantom DERO-LfC

  4 stycznia 2021
 • W latach 1989-2020 implanty firmy LfC pomogły wyleczyć prawie 90 tysięcy pacjentów z dysfunkcjami układu kostno-nerwowo-mięśniowego w obszarze kręgosłupa. Implanty DERO zastosowano, obok Polski, w wielu krajach Unii Europejskiej (m.in. w Niemczech, Irlandii, Włoszech, Szwajcarii czy Anglii), w Ameryce Środkowej i Południowej, a także w Izraelu. Efektywnie wspierały pracę chirurgów: ortopedów oraz neurochirurgów w stabilizowaniu i protezowaniu kręgosłupa od czaszki (stabilizacja potyliczno-szyjna OCAM – Occipito Cervical Anchorage Method), poprzez odcinek szyjny, piersiowy, piersiowo-krzyżowy do pogranicza biodrowo-krzyżowego (stabilizacja ISaF – IlioSacral autogenous Fusion) z dostępów operacyjnych przednich oraz tylnych. Wzrost zainteresowania kolejnych ośrodków …

  (więcej…)

 • Dziękujemy Ratownikom Medycznym w Dniu ich Święta

  13 października 2020
 • Dzień Ratownictwa Medycznego

  Drodzy Ratownicy Medyczni, wszyscy pracujący na szpitalnych oddziałach ratunkowych, w stacjach RM, w dniu Waszego święta dziękujemy za Waszą pracę i życzymy dużo sił, cierpliwości oraz satysfakcji z pomagania innym w niejednokrotnie dramatycznych momentach życia. (więcej…)

 • LfC wykorzystuje swój potencjał w walce z COVID’19. 

  25 maja 2020
 • LfC, producent wyrobów medycznych, twórca zaawansowanych procedur i instrumentarium do chirurgii kręgosłupa, firma wyczulona na zdrowie, a teraz na walkę z pandemią. Doceniając bohaterstwo i trud, który codziennie podejmują służby medyczne, tym bardziej w obliczu pandemii – zdecydowaliśmy się pomóc. Odpowiadając na potrzebę ratownictwa medycznego przygotowaliśmy i drukujemy w technologii 3D  –  konektory kątowe łączące półmaskę z filtrem.
  (więcej…)

 • Certyfikat GMP ANVISA Brazylia dla LfC

  22 stycznia 2020
 • W dniu 13.01.2020r. firma LfC Sp. z o.o. uzyskała certyfikat GMP wydany przez Agencję ANVISA Brazilian Health Regulatory Agency (Agência Nacional de Vigilância Sanitária) Brazylia. Dokument ten oficjalnie uprawnia do wprowadzania wyrobów medycznych firmy na rynek brazylijski.

  (więcej…)

 • Podpisanie umowy w ramach RPO Lubuskie 2020

  3 stycznia 2020
 • Dnia 20.12.2019r. została podpisana przez pana Lechosława F. Ciupika, CEO LfC i pana Marcina Jabłońskiego, Członka Zarządu Województwa Lubuskiego umowa na budowę nowoczesnej hali przeznaczonej do wdrażania unikatowych procedur chirurgicznego leczenia kręgosłupa, opracowywanych w LfC.

  (więcej…)

 • „Człowiek 30-lecia Wolnej Polski” pan Lechosław F. Ciupik

  19 grudnia 2019
 • Dziesięciu zasłużonych Lubuszan otrzymało tytuł: Człowieka 30-lecia Wolnej Polski na podniosłej gali w z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się w Filharmonii Zielonogórskiej dnia 8 listopada br.  Jednym z laureatów tego prestiżowego wyróżnienia został prezes firmy LfC, pan Lechosław F. Ciupik. Uroczystość wraz z wyjątkowym koncertem muzyki polskiej została zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, pod przewodnictwem pani Marszałek Elżbiety Polak.

  (więcej…)