W dniach 8 – 10 grudnia 2011 roku w Hamburgu Firma LfC uczestniczyła w VI Niemieckiej Konferencji Kręgosłupa. Z satysfakcją prezentowano osiągnięcia LfC w obszarach implantologii konkurując z największymi producentami sprzętu medycznego na świecie. Po raz pierwszy na niemieckim rynku Firma zaprezentowała rewolucyjne technologie medyczne SLIDER® do chirurgicznego leczenia spondylolistezy (implant do repozycji ześlizgu) oraz CarЯLIF stabilizator międzytrzonowy typu LIF (wyniki projektu POIG).SLIDER® okazał się rozwiązaniem bardzo oczekiwanym i został przyjęty z entuzjazmem wśród specjalistów w chirurgii kręgosłupa. Rozwiązanie LfC zyskało miano „idei doskonałej”, nowatorskiego podejścia, będącego idealną metodą w rękach doświadczonego chirurga w leczeniu ześlizgu, jednego z najbardziej skomplikowanych schorzeń kręgosłupa.
SLIDER® umożliwia przeprowadzenie operacji zarówno z dostępu chirurgicznego tylnego, jak i przedniego. Zapewnia jednocześnie odbarczenie uciśniętych struktur nerwowych, przywrócenie prawidłowych proporcji anatomicznych i finalnie zablokowanie całego układu zabezpieczając przed wtórnym ześlizgiem, bez dodatkowych elementów towarzyszących.
Łatwe i bezpieczne osadzenie implantu w przestrzeni międzytrzonowej skraca czas za-biegu operacyjnego i zmniejsza obciążenie pacjenta, podwyższając jego bezpieczeństwo. Konstrukcja implantu spełnia wymogi biomechaniczne stabilizacji i jest dopasowana do anatomicznego kształtu przestrzeni międzytrzonowej, co zapewnia skuteczność leczenia pacjentów w każdym wieku.
Do wytworzenia implantu CarЯLIF przeznaczonego do stabilizacji odcinka lędźwiowego zastosowano najnowszą na rynku technologię EBT (Elektron Beam Technology), której główna zasada opiera się na budowaniu implantu z proszku bio-tytanu przez sterowaną komputerowo wiązkę elektronów.
Stworzono implant, który swoją konstrukcją idealnie sprzyja przerostowi kostnemu, jednocześnie zapewniając stabilną biomechaniczną konstrukcję i wsparcie do przenoszenia obciążeń występujących w części lędźwiowej. LfC była jedynym wystawcą oferującym tak wyjątkowe rozwiązanie. Implant jest tym bardziej interesujący, że umożliwia instalowanie z różnych dostępów chirurgicznych: od przodu (ALIF), z boku (XLIF), od tył (PLIF), a także dostęp rozszerzony (TLIF), co zwiększa uniwersalność i daje większy komfort chirurgom. Podkreślono również zminimalizowaną ilość instrumentarium, która znacznie ułatwia i upraszcza procedurę operacyjną.
Konsultacje z ekspertami wskazują na duże zainteresowanie szybkim wprowadzeniem prezentowanych wyrobów do praktyki operacyjnej
Powyższe dokonania były możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach POIG projekt pt. „Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fusion” „fusion” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno-neuro-mięśniowego człowieka” realizowanych w ramach pracy badawczej przez firmę LfC.