LfC, zielonogórska firma od 25 lat prowadzi innowacyjną działalność w zakresie produkcji zaawansowanych technologii do chirurgicznego leczenia kręgosłupa. Podczas tegorocznych Dni Województwa Lubuskiego, organizowanych w Zielonej Górze w dniach 26-28.06.2015r., firma została zaproszona przez Urząd Marszałkowski do prezentacji swoich dokonań. Wystawa LfC okazała się jedną z najczęściej odwiedzanych i wzbudzających największą ciekawość wśród Lubuszan. Zarzut był nawet taki: „Dlaczego nie wystawiacie się na Winobraniu?!”.
Tegoroczna edycja Dni Województwa Lubuskiego poświęcona była nowoczesnym i zaawansowanym technologiom; Lubuszanie mieli okazję „odkryć innowacyjny potencjał swojego regionu”. Na zielonogórskim deptaku pod hasłem: „Zielona Kraina Nowoczesnych Technologii” prezentowali się liderzy lubuskiej innowacyjności, w tym także zaproszony przez Lubuski Urząd Marszałkowski prekursor kreowania nowoczesnych technologii medycznych – firma LfC.
Obchody tegorocznych Dni Województwa Lubuskiego były dla LfC wyjątkowo udane. Prezes LfC, Lechosław F. Ciupik, po nagrodach Prezydenta RP, bycia w kraju na pierwszych miejscach rankingów w zakresie innowacji, produktu roku, wynalazczości, …, został także wyróżniony przez Sejmik Województwa „Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. Wręczenie wyróżnienia odbyło się 26.06.2015r. podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego w Auli Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Firma LfC, od 25 lat twórca i producent zaawansowanych technologii do chirurgicznego leczenia kręgosłupa, z powodzeniem zdobywa uznanie, zwłaszcza za granicą wśród wysokiej klasy ekspertów chirurgii kręgosłupa oraz konkurencji. W miniony weekend pracownicy firmy mieli możliwość przybliżyć Lubuszanom specyfikę kompleksowej: twórczej, projektowej, badawczo-rozwojowej i marketingowej, społecznej, … działalności LfC.
Przygotowana specjalnie dla Lubuszan wystawa pozwoliła zwiedzającym zapoznać się z budową kręgosłupa i jego schorzeniami, a przede wszystkim z nowoczesnymi, „kosmicznymi” metodami produkcji i leczenia oferowanymi przez LfC. Na stoisku można było zobaczyć implanty kręgosłupowe oraz ich modele wykonane w technologii „3D-Frame” o konstrukcji kratownicowej, instrumentarium chirurgiczne i symulację naukowych badań weryfikujących dobroć implantów. Dla „zinformatyzowanych” gości, wykazujących szczególną dociekliwość, największą atrakcją były komputerowe symulacje zabiegu chirurgicznego – za sprawą specjalistycznego oprogramowania haptycznego. Atrakcją dla dzieci była wspólna przejażdżka na rowerze-tandemie z modelem szkieletu na przednim siedzeniu. Przygoda miała jednocześnie sens głęboko edukacyjny dla wszystkich, dla dzieci i dorosłych. Pokazywała narządy ruchu, podkreślając potrzebę troski o nie i możliwości leczenia. To wpisywało się w kreowane przez LfC hasła dla Lubuskiego „Zdrowie poprzez Ruch”. To jest hasło, którego popularnym następstwem są: „Biegam, bo lubię”, „Zdrowie w ruchu”, itd.
Największe zainteresowanie wśród zwiedzających stoisko budził ogromny dorobek zielonogórskiej firmy dotychczas, w ich opinii, niewystarczająco znanej w regionie. Liczba ponad 45 tysięcy przeprowadzonych operacji (z czego 20% za granicą) z użyciem implantów LfC oraz zapewnienie ochrony prawnej tworzonym rozwiązaniom w postaci ponad 300 patentów na całym świecie budziły głębokie uznanie gości. Większość osób była pozytywnie zaskoczona tym, że: „Takie rzeczy dzieją się u nas!”; „Niesamowite, że są teraz takie możliwości!”, „Dlaczego się chowacie?”, „Dlaczego o Was nie mówią?” itd.
Cieszy nowy trend wśród organizatorów tego typu imprez w regionie. Oprócz podkreślania zalet tradycyjnie wiązanych z lubuskim zaczyna się akcentowanie przyszłości regionu, jego szans i potencjału. To co budzi obecnie największe uznanie to właśnie nowoczesność, zaawansowane technologie i spektakularne osiągnięcia medycyny. Zielonogórska firma LfC od lat wpisuje się w te trendy wyznaczając – nawet światowe – kroki milowe w chirurgii kręgosłupa i odnosząc sukcesy na poziomie ponadregionalnym, europejskim, a nawet światowym.
Uwaga:
Na naszym rowerze-tandemie przez 2 dni wystawy przejechało ok. 150 cyklistów, zwłaszcza dzieci a progi stoiska LfC przekroczyło co najmniej 1200 – 1500 Lubuszan.