NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
20 listopada 2017

LfC ze Złotym Laurem Innowacyjności 2017;
NOT, Warszawa 14 listopada 2017r.

Firma LfC wyróżniona nagrodą „Złoty Laur Innowacyjności 2017” za projekt SLIDER – innowacyjna technologia leczenia ześlizgu.

14 listopada br. w Warszawskim Domu Technika FSN-T NOT w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Laur Innowacyjności 2017, podczas której na ręce Prezesa LfC Lechosława F. Ciupika złożono nagrodę Złoty Laur Innowacyjności za projekt SLIDER – innowacyjna technologia leczenia ześlizgu.

Celem Konkursu organizowanego przez Naczelną Organizację Techniczną – Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających nowatorski charakter. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rolnictwa i Wsi oraz min. Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Ideę Konkursu stanowi przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności w naszym kraju, promowanie nowych technologii i ich twórców oraz dokonań przyspieszających aplikację nowoczesnych rozwiązań w Polsce i na świecie.

Prezes LfC, Lechosław F. Ciupik, powiedział o wyróżnieniu: „Jesteśmy zaszczyceni wyróżnieniem zwłaszcza, że za tym stoi coś co najcenniejsze, ‘zdrowienie pacjentów’ po ciężkiej chirurgii kręgosłupa. Laur to świadectwo pracy całej firmy: młodej, zdyscyplinowanej, odpowiedzialnej, pełnej profesjonalizmu pomysłowości i entuzjazmu. Za nami praca, IP-patenty te wdrożone na poziomie europejskim, …. ba, światowym. Pokazujemy, że można być w świecie i być dumnym z tego co się robi.”

Wiadomość o nagrodzie odbiła się echem w całej Polsce, a na ręce Lechosława F. Ciupika złożono gratulacje:

„Gratuluję! Mieć taką firmę w regionie lubuskim to dla nas zaszczyt!”
(Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego)

„Podziwiam i cieszę się, że Lechosław Ciupik z Zielonej Góry nie wywędrował gdzieś w świat.
Jeśli „Lubuskie jest warte zachodu”, to dlatego, że tacy ludzie tu są.”
(Konrad Stanglewicz, Radio Zachód)