NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
11 lutego 2008

LUBUSKIE TARGI INNOWACJI

I. nagroda w kategorii „Pomysł i awangarda” dla LfC

W dniach 7-8. lutego 2008r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyły się III. Lubuskie Targi Innowacji, w których uczestniczyła także firma LfC.

Celem naszej obecności było zaprezentowanie innowacyjnych wyrobów Systemu Kręgosłupowego DERO oraz przedstawienie założeń autorskiego projektu dla Województwa Lubuskiego pt. „Zdrowie poprzez Ruch” (ZpR).

Wizyta marszałka na stoisku LfC / ZpR (partnerstwo w realizacji projektu „Zdrowie poprzez Ruch”: PWSZ, UZ, LfC)
Wizyta marszałka na stoisku LfC / ZpR (partnerstwo w realizacji projektu „Zdrowie poprzez Ruch”: PWSZ, UZ, LfC)

Wystawa wyrobów firmy LfC cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, co zostało docenione także przez organizatorów. Przyznano nam I. nagrodę w kategorii „Pomysł i awangarda”.

W pierwszym dniu targów innowacji, tj. 7. lutego firma LfC wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sulechowie – głównymi partnerami projektu ZpR – zorganizowała seminarium pt. „Zdrowie poprzez Ruch – szansą dla regionu”, którego celem była popularyzacja projektu i uszczegółowienie założeń przedsięwzięcia.

Seminarium „ZpR-szansą dla regionu”; wystąpienie prezesa LfC
Seminarium „ZpR-szansą dla regionu”; wystąpienie prezesa LfC

Seminarium otworzył Marszałek Województwa Lubuskiego, pan Krzysztof Szymański, wskazując na rozmach projektu oraz wielkie znaczenie dla regionu, a także szczególną rolę firmy LfC, jako jednego z najbardziej liczących się przedsiębiorstw high-tech w województwie lubuskim. Słowo wstępne do prezentacji ZpR zabrał rektor UZ, pan profesor Czesław Osękowski. Następnie założenia ZpR wraz z płynącymi korzyściami z jego realizacji kolejno prezentowali: prezes firmy LfC, pan Lechosław Ciupik, pani profesor Elżbieta Krasicka-Cydzik/UZ oraz prorektor PWSZ, pani docent Izabela Wojewoda.

Prezentacja ZpR przez panią prof. E. Krasicka-Cydzik/UZ
Prezentacja ZpR przez panią prof. E. Krasicka-Cydzik/UZ

Po prezentacjach dyskutowano o możliwościach realizacji projektu, wykazując, iż jest on niepowtarzalną szansą na rozwój całego Województwa Lubuskiego oraz podniesienie jego konkurencyjności i prestiżu, poprzez działania nakierowane na podniesienie poziomu badań i rozwój (B+R). W wykładzie uczestniczyli przedstawiciele administracji samorządowej, ośrodków naukowo-badawczych i przemysłu.

LfC jest żywo zainteresowana rozwojem regionu przy współpracy lubuskich wyższych uczelni. Firma będzie dążyła do stworzenia innowacyjnego zakresu działalności wysokoocenianej społeczno-ekonomicznie, szczególnie obejmującej bioinżynierię medyczną i biotechnologie.

Do pobrania:
Ulotka informacyjna ZpR (pdf)