NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
21 maja 2015

„Bridging of spine” – leczenie kręgosłupa metodą LfC/DERO dobrze przyjęło się w Wielkiej Brytanii

W maju br. z sukcesem została przeprowadzona operacja z użyciem dysku szyjnego Cs DISC, wykonanego według technologii LfC 3D-Frame z tytanu spiekanego EBT.

Pierwszy zabieg z użyciem czopa szyjnego, o konstrukcji 3D-Frame firmy LfC został wysoko oceniony przez chirurga. Zastosowanie przestrzennej struktury siatkowej implantu przyspiesza zrost kostny, prowokuje kość do wspinania się po implancie w podobny sposób, jak czyni to bluszcz pnąc się po uprzednio przygotowanym rusztowaniu. Ta szczególna cecha została doceniona i jest wykorzystywana do przyspieszania procesu zdrowienia pacjenta, daje wysoką efektywność leczenia, postrzeganą także jako podwyższenie bezpieczeństwa zabiegu, skraca czas operacji oraz hospitalizacji, ogranicza koszty leczenia. Opracowany w LfC mechanizm nazwano „IVY-LIKE” OSSEOINTEGRATION MECHANISM OF 3D-FRAME Ti-IMPLANT.

Cs DISC; implant szyjny LfC/DERO wykonany z proszku Ti  metodą przyrostową EBT według zasady 3D-Frame opracowanej w LfC: Operacja wykonana w Wielkiej Brytanii
Cs DISC; implant szyjny LfC/DERO wykonany z proszku Ti
metodą przyrostową EBT według zasady 3D-Frame opracowanej w LfC:
Operacja wykonana w Wielkiej Brytanii