NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
22 lutego 2016

DERO „STRONG”– nowoczesne instrumentarium do chirurgicznego leczenia skolioz; przełomowa operacja w Zakopanem

System Kręgosłupowy DERO stworzony przez firmę LfC od lat jest symbolem najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie chirurgicznego leczenia schorzeń kręgosłupa. Nowe procedury i modyfikowane instrumentarium dając możliwość leczenia coraz większej liczby pacjentów wzmacniają polską szkołę chirurgii kręgosłupa. Najnowszym osiągnięciem DERO/LfC jest nowa generacja systemu do efektywniejszej chirurgicznej korekcji skolioz – DERO „STRONG”. W zakopiańskiej klinice przeprowadzono przełomową operację u 15-letniej pacjentki z wykorzystaniem tego systemu.

Najnowsza generacja stabilizatora transpedikularnego firmy LfC nawiązuje do wieloletniej tradycji Systemu Kręgosłupowego DERO. Dla wielu specjalistów chirurgii kręgosłupa jest on synonimem postępu, jakości i wysokiego zaawansowania technologicznego rozwiązań dla chirurgicznego leczenia schorzeń kręgosłupa.

Dnia 18 lutego 2016r. w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem przeprowadzono zabieg korekcji skoliozy piersiowo-lędźwiowej z zastosowaniem systemu śrubowego DERO „STRONG”. Zakopiański ośrodek z prof. Danielem Zarzyckim, wybitnym ekspertem chirurgii, który miał swój udział w tworzeniu i rozwoju Systemu Kręgosłupowego DERO i jest jednym z wiodących ośrodków chirurgii kręgosłupa w Polsce. Dla Lechosława Ciupika i LfC jako twórcy nowych rozwiązań z zakresu spondyloimplantologii szczególnie istotna jest opinia ekspertów i praktyczna ocena tworzonych usprawnień. Firma od lat ceni sobie współpracę z ośrodkiem w Zakopanem w zakresie zarówno badawczo-rozwojowym jak i praktycznego stosowania medycznych technologii wypracowanych na drodze badawczo-rozwojowej.

W trakcie omawianego zabiegu operowano 15-letnią pacjentka ze skrzywieniem w odcinku lędźwiowym ponad 42° a w odcinku piersiowym ponad 62°.Operację wykonał prof. D. Zarzycki w asyście lek. A. Smętkowskiego i lek. J. Adamczyka. Cały zabieg przebiegł szybko i sprawnie. Stabilizator „STRONG” zakotwiczono przy pomocy 11 śrub wieloosiowych i dokonano korekcji skrzywienia kręgosłupa z dopasowaniem do naturalnej kifozy-lordozy.

Przełomowa operacja w zakopiańskiej klinice z zastosowaniem systemu DERO/LfC „STRONG”; nowe funkcjonalne instrumentarium w rękach zakopiańskich chirurgów sprzyjało efektywnemu leczeniu.
Przełomowa operacja w zakopiańskiej klinice z zastosowaniem systemu DERO/LfC „STRONG”; nowe funkcjonalne instrumentarium w rękach zakopiańskich chirurgów sprzyjało efektywnemu leczeniu.

Najnowsza generacja śrub Systemu Kręgosłupowego DERO, dla której przyjęła się już nazwa DERO „STRONG”, jest kolejnym krokiem w rozwoju systemów transpedikularnych, w których między innymi specjalizuje się firma LfC.

przed-po-operacja
Stan przed- i pooperacyjny pacjentki; system DERO „STRONG” zapewnia efektywną korektę skoliozy, także w bardzo wymagających przypadkach

Najnowszy zaproponowany przez firmę system, dzięki swojej funkcjonalności, w ocenie praktycznej zapewnia możliwość chirurgicznej korekcji skoliozy z wykorzystaniem jednoczesnym wszystkich znanych sposobów.

Daje to gwarancję uniwersalnego zastosowania systemu DERO „STRONG” w wielu rodzajach przypadków, co z pewnością powiększy grono wyleczonych pacjentów i będzie stanowiło przyczynek do dalszych prac nad rozwojem Systemu Kręgosłupowego DERO.

System transpedikularny „STRONG” tworzy również elementy, które są podstawą chirurgii małoinwazyjnej typu MIS (Minimal Invasive Stabilization).