NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
20 maja 2011

EasySPACER – innowacyjna PEEK’owa proteza trzonu szyjnego

Firma LfC idąc z duchem swojego motta „Sprostać naturze” wprowadza na rynek długo oczekiwaną protezę trzonu/trzonów szyjnych. Proteza, popularnie nazwana „koszykiem szyjnym” wykonana jest z najnowszej odmieny wysoce wytrzymałego, specjalnego polimeru – PEEK, którego własności sprężyste, poprzez odpowiednio wybraną eksperymentalnie konstrukcję są jeszcze bliższe własnościom sprężystym kości zbitej. To połączenie bio-materiału i konstrukcji jeszcze bardziej predysponuje powstały implant eSpacer do lepszego pełnienia nośnych funkcji biomechanicznych usuniętego fragmentu kręgosłupa.

Inną ważną cechą związaną z implantem jest prosta procedura jego chirurgicznego instalowania, która nie tylko ułatwia implantację i podwyższa bezpieczeństwo chirurgiczne, bezpieczeństwo pacjenta, skraca czas operacji i obniża obciążenie pacjenta, ale podwyższając efektywność operacji obniża poważnie koszt leczenia.

Poświadczeniem dobroci klinicznej są operacje w znanych ośrodkach polskich: w Bytomiu, Bydgoszczy, Krakowie, Pile oraz Bełchatowie, a także zagranicą w Tel Aviwie (Izrael), Brukseli (Belgia), Meksyku, Niemczech, itd.

Metoda EasySPACER r dzięki swej prostocie, efektywności i ekonomiczności szybko się upowszechnia, jest opatentowana i nadal rozwijana.