NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
6 grudnia 2007

I. nagroda dla LfC za najbardziej innowacyjny produkt. LfC w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce

LfC w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce

Dnia 6 grudnia br. w Warszawie, podczas Ogólnopolskiej Gali Innowacyjności / Kamerton Innowacyjności, została podsumowana 3. edycja programu badawczego nad innowacyjnością polskiej gospodarki oraz ogłoszony Ranking 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Program realizowany jest m.in. przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN pod kierownictwem profesora Tadeusza Baczko, a także Gazetę Prawną oraz BRE Bank, i innych.

nagroda4 nagroda5

Pierwszą nagrodę na tegorocznej gali „Kamerton Innowacyjności” w kategorii NAJBARDZIEJ INNOWACYJNY PRODUKT otrzymała firma LfC  za stabilizator międzywyrostkowy stosowany w małoinwazyjnej chirurgii.  To prestiżowe wyróżnienie jest nadawana za wybitne osiągnięciaw zakresie innowacyjności,  które przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki.

W wystąpieniu na gali warszawskiej, prezes LfC, pan Lechosław Ciupik wskazał na złożoność współczesnych innowacji technicznych oraz powiedział, iż „ …W tych czasach musi być wprzęgnięta najwyższa wiedza by tworzyć nową, potrzebną innowacji wiedzę, a ta daje pożądaną wartość intelektualną, cenną dla nas, i tak bardzo potrzebną gospodarce, Polsce, Europie…”.

nagroda6

W Rankingu 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, LfC za rok 2006 zajęła 21 miejsce w grupie małych i średnich przedsiębiorstw. „..To bardzo wysoka pozycja biorąc pod uwagę fakt, że wpływające na wskaźniki innowacyjności dane dla LfC w 2006 roku nie był tak korzystne jak obecnie.” – powiedział pan Lechosław Ciupik.