NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
19 grudnia 2019

Implanty LfC DERO 3D w czołówce wyrobów medycznych na monachijskim kongresie. Robotyka wspierająca spondyloimplantologię na DWG 2019.

DWG (Deutscher Wirbelsaulenkongress) to niemiecki kongres kręgosłupowy, jeden z najważniejszych w branży w Europie. Swoim zasięgiem obejmuje Niemcy, Szwajcarię i Austrię.  W tym roku gospodarzem było Monachium, które w dniach: 28-30.11.2019r. gościło chirurgów kręgosłupa i wystawców. Dla LfC to istotny punkt kalendarza wystawowego, ze względu na długoletnią obecność na rynku i głęboką współpracę z niemieckimi partnerami.

Doktor Frydrych/Niemcy w rozmowie z prezesem LfC, L.F. Ciupikiem na DWG 2019/ Monachium.

Program tegorocznego DWG dużą uwagę skupił na rozwoju nowoczesnych technologii wspierających chirurgię kręgosłupa. Poświęcono sporo czasu robotyce, sztucznej inteligencji, nawigacji zarówno na sesjach naukowych, jak i na warsztatach na stoiskach wystawowych. Zmiany te świadczą o nowym sposobie myślenia jeszcze bardziej zabezpieczającym pacjenta i pracę chirurga. Mamy głęboką nadzieję, że już niedługo będą standardem na salach szpitalnych.

Prezes LfC, pan Lechosław F. Ciupik na DWG 2019

Wizyta LfC na targach bezpośrednio związana była z obecnością na okazałym i przyciągającym uwagę stanowisku wystawienniczym naszego partnera niemieckiego, firmy Via4Spine/V4S. Na wystawie przedstawiciele LfC równolegle przeprowadzili dziesiątki rozmów, nawiązane zostały nowe kontakty oraz zgłębiono współpracę z lekarzami-chirurgami. Wszystko celem tworzenia rozwiązań przynoszących efektywne chirurgiczne leczenie pacjentów ze schorzeniami kręgosłupa, tym razem z miednicą.

Prezentacje zwłaszcza wiodących implantów LfC 3D: ISaF, CarRLIF na stoisku partnerskiej firmy Via4Spine/V4S, m.in. doktor Ropers, doktor S. Moszko, etc.

Topowe implanty LfC na DWG to grupa wyrobów: 3D Truss-Ti, a szczególnie systemy: ISaF, CarRLIF. Firma przygotowała również specjalnie na kongres nowoczesną prezentację multimedialną metody ISaF, która niewątpliwie budziła zainteresowanie i przyciągnęła dużą grupę chirurgów na stoisko V4S. Innymi tematami godnymi odnotowania było docenienie takich rozwiązań jak: alpha-CarRLIF, czy płytka Madagascar, ale także rozmowy o e-learningu, nowoczesnym oprogramowaniu do projektowania, czy systemach do nawigacji. Udział firmy LfC w konferencji DWG umożliwił realizację wielu celów rozwojowych, handlowych oraz dał doskonałą sposobność do bezpośredniego kontaktu z partnerami biznesowymi.
Dzięki swojej ponad 30-letniej zakrojonej na szeroką skalę działalności, firma LfC wpisała się w światową historię chirurgii kręgosłupa. Wciąż rozwija międzynarodową współpracę z prestiżowymi instytucjami i znaczącymi chirurgami przy tworzeniu nowych trendów biorąc udział w kreowaniu europejskiej spondyloimplantologii.
Szczególne podziękowania doktorowi Achimowi Weinfurth, CEO firmy V4S, za partnerską współpracę i życzliwość.