NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
16 grudnia 2014

Jubileusz 25.lecia LfC: historia rozwoju

25 lat temu wraz z rodzącą się Wolną Polską powstała firma LfC – lider w dostarczaniu innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla chirurgicznego leczenia schorzeń kręgosłupa. Od początku działalności LfC przyświeca hasło: „Jeśli coś robimy, robimy to lepiej” („If we do… we do it better”). Od ćwierćwiecza LfC z powodzeniem konkuruje z najlepszymi producentami implantów kręgosłupowych na świecie wyznaczając nowe standardy chirurgii kręgosłupa dzięki prowadzonej działalności innowacyjnej. Źródłem inspiracji rozwojowych w LfC jest natura. Nowe metody leczenia tworzone są zgodnie z zasadą: „Sprostać naturze” („Measuring up to nature”).

2014_jubileusz_01

Tegoroczna rocznica 25-lecia działalności firmy stała się doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań oraz wyznaczenia nowych, jak zawsze ambitnych, wyzwań. LfC powstała w wyjątkowo niesprzyjającym okresie społeczno-gospodarczym i od początku swojej działalności współuczestniczy w wyzwaniach, przed jakimi stał cały kraj. Dziś z dumą i radością może podsumowywać, oceniać dotychczasową działalność i cieszyć się z osiągniętych sukcesów. Jednym z najważniejszych dokonań LfC była pierwsza w powojennej historii sprzedaż IP (Intelectual property) do USA. Niewątpliwą zasługą firmy jest ogromny wkład w rozwój polskiej chirurgii kręgosłupa i promocja osiągnięć polskiej spondyloimplantologii na arenie międzynarodowej. 27 listopada 2014r. LfC świętowała swój Jubileusz.

Zespół LfC świętuje 25-lecie działalności firmy
Zespół LfC świętuje 25-lecie działalności firmy

W części oficjalnej obchodów szczególnie podkreślano wyjątkową rolę założyciela i prezesa LfC, Lechosława F. Ciupika. Jego wizjonerstwo, pasja, zaangażowanie oraz niepoddawanie się trudnościom pozwoliły osiągnąć LfC wysoką pozycję w Świecie. Pracownicy przygotowali laudację na cześć pana Prezesa, w której podkreślono najważniejsze obszary jego wszechstronnej działalności innowacyjnej, biznesowej i charytatywnej. Przygotowany tekst wygłosiła pani Maria Stocik, a następnie wręczono panu Prezesowi pamiątkowy medal z okazji Jubileuszu firmy.

Laudacja na cześć Prezesa LfC, Lechosława F. Ciupika oraz wręczenie pamiątkowego medalu od pracowników nadały uroczystości szczególny charakter
Laudacja na cześć Prezesa LfC, Lechosława F. Ciupika oraz wręczenie pamiątkowego medalu od pracowników nadały uroczystości szczególny charakter

Prezes LfC nie kryjąc wzruszenia przedstawił historię firmy, jej trudne początki i najważniejsze momenty rozwoju. Z radością i dumą opowiadał o wyzwaniu, jakie przed sobą postawił przed ćwierćwieczem i jakie zostało z powodzeniem zrealizowane. Lechosław F. Ciupik podkreślał, jak powstanie firmy i kolejne etapy jej rozwoju były dla wszystkich zaangażowanych cennym doświadczeniem i jak wiele wiedzy i umiejętności zdobyli w ciągu tego ćwierćwiecza poszczególni pracownicy LfC. Dla bardziej doświadczonych osób była to okazja do wspomnień, dla młodszych pracowników natomiast możliwość zapoznania się z bogatą, obfitującą w ciekawe wydarzenia i spektakularne sukcesy, historią LfC.

Lechosław F. Ciupik wspomina trudne początki firmy i najważniejsze momenty jej rozwoju
Lechosław F. Ciupik wspomina trudne początki firmy i najważniejsze momenty jej rozwoju

Szczególnym wyrazem docenienia dotychczasowej pracy, wysiłku i zaangażowania pracowników było wyróżnienie pamiątkowym medalem oraz osobiste podziękowanie ze strony Prezesa firmy.

Pracownikom wręczono pamiątkowe, imiennie zaadresowane, szczególnie cenne - bo „implantowe”, tytanowe - medale w dowód uznania ich pracy i wkładu w rozwój firmy
Pracownikom wręczono pamiątkowe, imiennie zaadresowane, szczególnie cenne – bo „implantowe”, tytanowe – medale w dowód uznania ich pracy i wkładu w rozwój firmy

Wyjątkowymi nagrodzonymi byli pracownicy, którzy w tym roku obchodzą także 25-lecie swojej pracy w LfC, są z firmą od początku jej działalności: pan Bogumił Kozłowski, pan Ryszard Graczyk oraz pan Bogusław Madej.

Wśród wyróżnionych znaleźli się prawdziwi „tytani pracy” - pracownicy z 25-letnim doświadczeniem w LfC: Bogumił Kozłowski, Ryszard Graczyk i Bogusław Madej.
Wśród wyróżnionych znaleźli się prawdziwi „tytani pracy” – pracownicy z 25-letnim doświadczeniem w LfC: Bogumił Kozłowski, Ryszard Graczyk i Bogusław Madej.

Każdy z wyróżnionych wyraził swoją własna ocenę związaną z pracą w LfC i Jubileuszem. Dominowało zadowolenie z pracy w LfC. Nie brakowało akcentów humorystycznych, anegdot z życia firmy, ale i momentów wzruszenia i osobistych refleksji. Pan Jacek Cęcek, dyrektor generalny, dziękował za spełnienie snu, którym okazał się imponujący rozwój firmy. Pani Agnieszka Kierzkowska, zastępca dyrektora ds. badań, podkreśliła jak wielu rzeczy nauczyła się dzięki pracy w LfC, szczególnie dziękowała za zaimplantowaną jej pasję badawczą, która w firmie jest źródłem sukcesu. Pani Bogusława Baran, zastępca dyrektora ds. projektów, wyraziła wdzięczność za atmosferę „niepokoju”, która ciągle obecna w firmie jest inspiracją do zmiany, twórczego podejścia do pracy, poszukiwania nowych rozwiązań. Pan Jacek Wyrwa, pracownik działu produkcji, w anegdotycznej pierwszej sprzedaży „okna” w początkach działalności firmy; stwierdził, że to„okno stanowiło otwarcie na świat”. Pan Grzegorz Skowroński, radca prawny LfC, został przedstawiony jako wyjątek potwierdzający regułę.. o trudnej i wymagającej współpracy z przedstawicielami zawodów prawniczych.

Wielu pracowników podkreślało związki życia zawodowego z ich osobistymi przeżyciami i dziękowało za wsparcie, które od firmy, pana Prezesa i współpracowników otrzymało. Wiele osób zaznaczyło, że swoje umiejętności zawodowe zawdzięczają pracy w LfC.

Nagrodzeni jednogłośnie wyrazili satysfakcję z pracy, w której nie brakuje wyzwań, ale i przyjaznej, serdecznej i twórczej atmosfery. Wszyscy zgromadzeni z dumą świętowali ćwierćwiecze działalności firmy i życzyli sobie, współpracownikom i kierownictwu kolejnych lat intensywnego rozwoju.

Obchody zakończyły się miłym akcentem. Prezes firmy otrzymał od pracowników jeszcze jeden prezent – specjalnie wykonany, pamiątkowy „plaster miodu”, symbol „pszczelej” pracy firmy, ze zdjęciami całego zespołu.

Prezes LfC z jubileuszowym prezentem od pracowników
Prezes LfC z jubileuszowym prezentem od pracowników

Uroczysty charakter wydarzenia uwieczniono na pamiątkowych, jubileuszowych zdjęciach, które z pewnością będą mile wspominane w następnym latach.

2014_jubileusz_08