NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
2 kwietnia 2015

Lechosław F. Ciupik i firma LfC między wyróżnionymi dyplomem Ministra Gospodarki z okazji 25.lecia „Wolnej Polski”

Prezes LfC Lechosław Ciupik na zaproszenie Starosty Zielonogórskiego Dariusza Wróblewskiego uczestniczył w konferencji pt. „Kształcenie zawodowe i wspieranie przedsiębiorczości w powiecie zielonogórskim” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie 31.03.2015 r.

Spotkanie przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i oświaty z terenu powiatu zielonogórskiego było powiązane z uroczystym Jubileuszem 50.lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie. Z tej okazji oraz obchodów 25.lecia polskiej transformacji Starosta Powiatu Zielonogórskiego Dariusz Wróblewski uhonorował Prezesa LfC Lechosława Ciupika dyplomem Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.

Starosta Zielonogórski D. Wróblewski w trakcie wręczania dyplomów  wyróżnionym przedsiębiorcom
Starosta Zielonogórski D. Wróblewski w trakcie wręczania dyplomów
wyróżnionym przedsiębiorcom

Lechosław Ciupik złożył gratulacje dyrekcji ZSP w Sulechowie z okazji 50.lecia działalności szkoły. Podkreślił jak ważny jest rozwój polskiego szkolnictwa, a zwłaszcza zwiększenie współpracy pomiędzy ośrodkami edukacyjnymi i firmami. Intensyfikacja takich działań jest niezbędna, gdyż jej celem jest przygotowanie zawodowe absolwentów, dostosowanie ich umiejętności i kwalifikacji do potrzeb rynku pracy. Przy tej okazji prezes LfC wspomniał o przykładzie swojej firmy, która jako lokalny pracodawca inwestuje w kształcenie przyszłych pracowników poprzez nawiązywanie współpracy ze szkołami technicznymi. Szczególnie ciepło wyrażał się o Zespole Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika z Zielonej Góry i współpracy z panią dyrektor Karzyną Pernal-Wyderkiewicz. Współpraca ta zaowocowała przyjęciem kilku absolwentów szkoły w szeregi pracowników LfC.

Prezes LfC podziękował za otrzymane wyróżnienie wspominając, że dzień wcześniej miał przyjemność osobiście odebrać z rąk Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego nagrodę Prestiżu Renoma Roku’14 w kategorii WYNALAZCA’2014 za innowacyjny System Kręgosłupowy DERO.

Prezes LfC Lechosław Ciupik nagrodzony dyplomem Ministra Gospodarki
Prezes LfC Lechosław Ciupik nagrodzony dyplomem Ministra Gospodarki

Dalsza część konferencji dotyczyła możliwości rozwoju edukacji zawodowej w powiecie zielonogórskim ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie środków unijnych, LRPO. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie Jerzy Rozynek przestawił ofertę szkoły z nastawieniem na rozwój współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami w zakresie praktyk zawodowych. Następnie doc. Julian Jakubowski, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie przedstawił informację dot. profilów kształcenia, oferty dydaktycznej uczelni oraz podjętych działań w kierunku dostosowania kierunków nauczania do potrzeb lokalnego rynku.

Od prawej: Z.Nowacki dyr. PKP Cargotabor w Czerwieńsku,  D.Wróblewski Starosta Zielonogórski, A.Lewgowd-Mróz LfC Sp. z o.o.
Od prawej: Z.Nowacki dyr. PKP Cargotabor w Czerwieńsku,
D.Wróblewski Starosta Zielonogórski, A.Lewgowd-Mróz LfC Sp. z o.o.

2015_sulechow_04