NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
20 września 2011

LfC- Lubskim Liderem Biznesu

Dnia 19.09.2011r. w zielonogórskiej Palmiarni podczas uroczystej Gali Finałowej firma LfC została ogłoszona zwycięzcą konkursu Lubuski Lider Biznesu w kategorii Małe Przedsiębiorstwo. Pamiątkowa statuetka wraz z dyplomem została wręczona panu Lechosławowi Ciupikowi, prezesowi LfC przez panią Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbietę Polak. Prezes firmy LfC, pan Ciupik powiedział, iż „…statuetka to dla nas bardzo ważna nagroda. Jesteśmy zadowoleni, że zauważono nas na lokalnym lubuskim rynku.(..)” LfC do uczestnictwa w konkursie zostało zachęcone przez organizatorów, co jest zgodne z zasadami przyjętymi w firmie, że wnioskuje instytucja/osoba spoza przedsiębiorstwa.

Kapituła nagrody spośród 50 przedsiębiorstw regionu wybrała te, które spełniały szereg kryteriów, m.in. dobry wynik finansowy, inwestycje w nowe technologie, a przede wszystkim działalność innowacyjną. Należy podkreślić, że firma LfC wypełniła wszystkie warunki konkursowe, a dodatkowo może pochwalić się realizacją międzynarodowych, zaawansowanych projektów badawczych, a także faktem, iż znajduje się w gronie liderów w zakresie innowacyjności w Polsce i Europie. Gospodarz imprezy prezes ZIPH, pan Jerzy Korolewicz zaakcentował, iż nominowani do nagrody „prowadzą biznes w bardzo trudnych warunkach gospodarczych.(…)Dlatego tym bardziej szanujemy waszą przedsiębiorczość i odwagę(..)”.

W Gali uczestniczyli również członkowie rządu: pani minister Jolanta Fedak, marszałek Stefan Niesiołowski oraz wiceminister Waldemar Sługocki, a także władze miasta Zielonej Góry, prezydent Janusz Kubicki oraz radni miejscy, samorządowcy, a przede wszystkim przedsiębiorcy z całego regionu. Wszyscy, którzy zabrali głos zauważali coraz większą konkurencyjność przedsiębiorstw, szczególnie MŚP oraz ich znaczącą rolę w budowaniu gospodarki regionu i kraju. Zwrócono uwagę na wykorzystanie środków unijnych w rozwoju i położenie nacisku na innowacje. Należy dodać, ze cała uroczystość była bardzo dobrze przygotowana. Jedyne czego brakowało, w odczuciu osób zebranych na Gali to wypowiedzi osób wyróżnionych.