NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
30 września 2018

LfC na Jubileuszowym XX. EuroSpine 2018 w Barcelonie
Prezentacja innowacyjnych metod leczenia implantami DERO/LfC

Tegoroczny kongres EuroSpine (19-21.09.2018r.) był bardziej uroczysty niż zwykle, ale nie tylko ze względu na piękne otoczenie. Nowoczesne centrum kongresowe- CCIB było na tą okazje specjalnie przygotowane. Już od wejścia witała wszystkich „kapsuła czasu”, która w zarysie przedstawiała 20 lat niezwykle owocnych spotkań chirurgii kręgosłupa z nowoczesnymi metodami leczenia.


Firma LfC miała również swój znaczący udział w tym wydarzeniu, bo już od 15 lat prezentuje własny, wielokrotnie opatentowany system leczenia kręgosłupa DERO. Dla przypomnienia LfC było też inicjatorem kongresu EuroSpine w Polsce, w Warszawie w 2009 roku.

20-lecie EuroSpine „Time Capsule / Kapsuła Czasu”, Warszawa gospodarzem kongresu w 2009r.

Jak zwykle dużo się działo na kongresie i stoisku LfC. Wystawa firmowa w tym roku była dedykowana nowoczesnym metodom leczenia implantami DERO, w tym wiodącym metodą z rodziny: 3D-Truss-Ti: Carlif, Cs-DISC , s-LIF, a także znanym już w świecie „zębom rekina” – metodzie SLIDER.

Stoisko wystawowe LfC na EuroSpine 2018 w Barcelonie

Zespół LfC szczególnie przygotował się do promocji najnowszego wynalazku – procedury – implantu ISaF (Ilio Sacral autogenous Fusion). Przeprowadzono pokazowe warsztaty na fantomach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem lekarzy chirurgów i dystrybutorów m.in. z Anglii, Hiszpanii, czy Szwajcarii.

ISaF został stworzony przez dr Lechosława F. Ciupika (patent) do wspomagania chirurgicznego leczenia wielu schorzeń stawu krzyżowo-biodrowego, między innymi: degeneracji, zapaleń i uszkodzeń spowodowanych chorobą lub w konsekwencji wcześniejszego nieskutecznego leczenia. Implant (ISaF) wykonany jest technologią EBT (Electron Beam Technology) w celu wydatniejszego zrostu kostnego (struktura przestrzenna 3D-Truss-Ti -„bluszczowego mechanizmu zrostu kostnego – L.C.”). Procedura instalowania ISaF samoistnie zapewnia wypełnienie przestrzeni stawu kością autogeniczną. Umożliwia to wykorzystanie najlepszego z możliwych materiałów do wywołania zrostu kostnego – własnej autogenicznej kości pacjenta.,

Właśnie ISaF był hitem tegorocznej wystawy, co daje powody do dumy, gdyż doskonale uwypukla filozofię firmy LfC: „Sprostać naturze”.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż na stoisku LfC gościła duża grupa dystrybutorów niemalże z całego świata, m.in. zaprzyjaźnieni przedstawiciele z Włoch, Hiszpanii, Anglii, Izraela oraz nowe firmy z Francji, Holandii, Czech, Rosji…..aż po kraje azjatyckie, Amerykę Południową i Australię. Podczas wystawy zostało przeprowadzonych wiele prezentacji, ciekawych rozmów, mini warsztatów, wymiana opinii, aż po zacieśnienie owocnej współpracy.

W tym roku na EuroSpine przybyło nieco mniej niż zwykle lekarzy- specjalistów chirurgii kręgosłupa. Miało na to wpływ kilka przyczyn. Udział w tym wydarzenie jest dość kosztowny oraz niefortunnie, kongres nakładał się również z innym dużym spotkaniem kręgosłupowym w USA, popularnym NASS. Niemałe znaczenie miała również zmiana polityki w zakresie etyki dotyczącej producentów sprzętu medycznego.
Nowością była duża ilość narodowych przedstawicieli towarzystw kręgosłupowych z różnych stron świata. Miały one specjalnie do tego wyznaczone miejsce. Szkoda, że nie dostrzeżono udziału polskiego stowarzyszenia w tym znaczącym wydarzeniu.

Ciekawostką kongresu był po raz pierwszy zorganizowany bieg charytatywny „ESF Charity Fun Run in BCN”, w którym wzięli udział niektórzy z naszych przyjaciół lekarzy, m.in. z Izraela.

Intensywna praca, szczegółowa analiza rynku, bliska współpraca z chirurgami oraz konsekwencja i zaangażowanie w działaniu przynosi wymierne rezultaty. LfC na stałe wpisała się w międzynarodową społeczność kręgosłupową. Jest postrzegana jako innowacyjna firma tworząca nowoczesne metody chirurgicznego leczenia, która potrafi „wyprzedzić czas” i dać rozwiązanie w leczeniu wielu poważnych schorzeń kręgosłupa.

Dziękujemy za zainteresowanie Systemem Kręgosłupowym DERO!

Zachęcamy do zainteresowania się procedurami spondyloimplantologicznymi systemu DERO firmy LfC Zielona Góra.

Galeria EuroSpine 2018: