NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
20 grudnia 2019

LfC w Brukseli z super-innowacyjną procedurą biodrowo-krzyżową ISaF na XXVI BISS 2019

Bruksela to nie tylko siedziba Komisji Europejskiej, ale doskonałe miejsce do promocji najnowszych metod leczenia kręgosłupa firmy LfC. W trakcie spotkań i rozmów podczas corocznego sympozjum naukowego BISS (Brussels International Spine Symposium), które odbyło się w dniach 22-23.11.2018r., „naprawiane” są kręgosłupy przez chirurgów z całego świata. Firma LfC wystąpiła z szeroką prezentacją unikatowej stabilizacji kręgosłupowej -ISaF, opatentowanej, stworzonej do wspomagania chirurgicznego leczenia wielu schorzeń stawu krzyżowo-biodrowego. Właśnie ona wzbudziła największe zainteresowanie w gronie opiniotwórczym lekarzy-chirurgów.

 

„Autostrada” kręgosłupa z rozjazdem w kierunku spojenia biodrowo-krzyżowego ISaF (innowacje LfC)

Tegoroczny XXVI BISS odbył się pod hasłem: „Lumbar Spinal Stenosis” i dał możliwość ciekawej wymiany myśli oraz doświadczeń w zakresie leczenia kręgosłupa, a szczególnie zwężenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa (LSS), w którym kanał kręgowy zwęża się ściskając nerwy i naczynia krwionośne na poziomie kręgów lędźwiowych. Kompaktowy program naukowym, dynamiczne prezentacje sprzyjały rzeczowej dyskusji. Zauważalny był udział „polskiej grupy”, lekarzy oraz pracowników firmy LfC z prezesem, doktorem Lechosławem Ciupikiem na czele. Łącznie 21 osób. To wszystko dzięki długoletniej współpracy i przychylności organizatorów brukselskiego sympozjum, profesorów: Marka Szpalskiego i Roberta Gunzburga.

LfC Team wraz z polskimi chirurgami kręgosłupa na BISS’19; w tle wystawa LfC

Twórcza atmosfera przeniosła się również na część wystawową. W trakcie wystawy stoisko LfC cieszyło się dużą popularnością wśród uczestników sympozjum. Odwiedzający z entuzjazmem wyrażali swoje zainteresowanie nowoczesnymi metodami leczenia stworzonymi w LfC, zarówno procedurami jak i instrumentarium wyznaczającymi nowe trendy w chirurgii kręgosłupa, potwierdzającymi efektywność leczenia. L. Ciupik (CEO LfC) wraz z dr Berndem Holperem/Niemcy  uzgodnili zacieśnianie współdziałania z brukselskimi organizatorami w najbliższej przyszłości.

Na sympozjum przybyło wielu znamienitych gości, m.in. lekarzy z Niemiec, Polski, Belgii, Francji, USA, Włoch czy Ukrainy. W tej międzynarodowej grupie znaleźli się wybitni chirurdzy, którzy odwiedzili wystawę LfC m.in. profesor: J.-Ch. Le Huec, czy R. Guyer, a także prof. M. Mayer, przy okazji wykładu na sympozjum. Oprócz stabilizacji ISaF, dużym zainteresowaniem cieszyły się szczególnie znane już implanty 3D, np. C-spacer, CarRLIF, czy stabilizacje SLIDER i MISS.