LfC wykorzystuje swój potencjał w walce z COVID’19.
LfC, producent wyrobów medycznych, twórca zaawansowanych procedur i instrumentarium do chirurgii kręgosłupa, firma wyczulona na zdrowie, a teraz na walkę z pandemią. Doceniając bohaterstwo i trud, który codziennie podejmują służby medyczne, tym bardziej w obliczu pandemii – zdecydowaliśmy się pomóc. Odpowiadając na potrzebę ratownictwa medycznego przygotowaliśmy i drukujemy w technologii 3D – konektory kątowe łączące półmaskę z filtrem.
Wszystko zaczęło się od braku profesjonalnych masek. Już podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami pogotowia: Oskarem Libnerem i Mariuszem Moszakiem wiedzieliśmy, że możemy – a wręcz musimy pomóc. Zaprojektowaliśmy więc potrzebny element wiedząc, że musi być trwały i funkcjonalny. Już następnego dnia prototyp elementu był gotowy, a efekty naszej pracy pokazaliśmy ratownikowi – koordynatorowi akcji. Udało się! Stworzyliśmy konektor, który nie tylko w bezpieczny sposób łączy półmaskę z filtrem, ale także pozwala na sterylizację sprawiając, że będzie to element wielokrotnego użytku.
Już po dwóch dniach pierwsza partia konektorów była gotowa. LfC zaprojektowała bezpieczny do sterylizacji konektor, wykorzystując swoją innowacyjną wiedzę inżyniersko-medyczną i zaawansowane środki wytwórcze w tym 3-D printing. Dzięki naszej pomocy każdy ratownik medyczny z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze będzie wyposażony w komplet konektorów. Możemy w ten sposób lepiej zaopatrzyć medyków w sprzęt ochronny – sprawiając, że oni ratując nasze zdrowie i życie – będą bezpieczni.
Wysokie koszty oczywiście po stronie firmy: „Tak winno być! Przecież z Wami, Medykami staramy się o zdrowie dla nas wszystkich” – podsumował prezes LfC, pan Lechosław F. Ciupik.
Bezpieczny, bo „ponad 2 m” pierwszy Skype kontakt z ratownikami medycznymi
Opracowanie zmodyfikowanego konektora maska-filtr; przy komputerze inż. Edward Słoński
Fazy produkcji konektorów wielokrotnego użytku z wykorzystaniem technologii 3-D printing
Fazy produkcji konektorów wielokrotnego użytku z wykorzystaniem technologii 3-D printing
Konsultacje w trakcie prototypowania
Przekazanie pod LfC do rąk ratowników pierwszych konektorów
Przekazanie pod LfC do rąk ratowników pierwszych konektorów
Kolejne przekazanie konektorów. Od lewej CEO LfC – Lechosław F. Ciupik oraz (z prawej) ratownik medyczny Oskar Libner w masce