NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
14 kwietnia 2017

„Lubuskie zęby rekina”; zielonogórski wynalazek do leczenia kręgosłupa

LUBUSKIE dla ZDROWIA: z okazji Światowego Dnia Zdrowia, 7 kwietnia 2017r., z inicjatywy pani marszałek Elżbiety Polak, Departament Zdrowia UM zorganizował konferencję na temat “nowoczesnych technologii dla zdrowia człowieka w kontekście innowacyjnych rozwiązań w medycynie, specjalistycznych świadczeń i kształcenia lekarzy”. Na specjalne zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego, prezes LfC Lechosław F. Ciupik wygłosił referat pt. INNOWACJE dla ZDROWIA w PRAKTYCE – „LUBUSKIE ZĘBY REKINA”.

Nowoczesne technologie dla zdrowia – to temat konferencji, która odbyła się w urzędzie marszałkowskim z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Jej inicjatorka marszałek Elżbieta Anna Polak powiedziała, że: „z premedytacją wybraliśmy taką właśnie specjalizację – zdrowie i jakość życia. To nie tylko slogan, ale naprawdę to robimy”.  W konferencji wzięli udział przedstawiciele placówek medycznych, firmy związane z sektorem medycznym a także przedstawiciele Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W wystąpieniu prezesa firmy LfC, Lechosława F. Ciupika przedstawiono krótko historię firmy LfC, jej innowacyjny -poprzez badania- rozwój, tworzenie wartości intelektualnych i prawnych (IP), budowanie marketingu naukowego, dokonania naukowe, prowadzone procesy szkoleniowo-edukacyjne lekarzy-chirurgów, praktykę kliniczną nowych technologii, no i historię tajemniczych, zielonogórskich “zębów rekina”; finalizowaną na salioperacyjnej z doktorem Jerzym Pieniążkiem z Bytomia w zakresie ‘od pomysłu do praktyki klinicznej’. Jak zwykle wystąpienie LfC wzbudziło zainteresowanie i stało się przyczynkiem do ożywionej dyskusji kuluarowych i wymiany doświadczeń z uczestnikami konferencji.

http://lubuskie.pl/news/20726/806/Rekiny-i-kosmos-w-lubuskiej-medycynie-Wideo/d,news-bootstrap/