NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
28 października 2010

Podpisanie umowy pomiędzy UWM-Olsztyn, LfC-Zielona Góra

Dnia 28.10.2010 r. w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie dwustronnej umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim (UWM) a firmą LfC, uwiecznione również pamiątkowym wpisem do kroniki.

Rektor UWM, prof. Józef Górniewicz podziękował za podjęcie interesującej i tak ważnej współpracy łączącej przemysł z nauką i praktyką medyczną.

Prezes LfC, Lechosław F. Ciupik podkreślił, że trafiliśmy na wspaniałego partnera. “Młodość” Wydziału i wielka dążność do tworzenia nowego, do rozwoju jest imponująca, stąd gwarancje, że wspólne, bogate plany badawcze przyniosą wspaniałe rezultaty naukowe: medyczne, bioinżynierskie oraz co najważniejsze wyniki zostaną przeniesione do chirurgicznej praktyki leczniczej.

Dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM, prof. Wojciech Maksymowicz podkreślił ważność podejmowanej współpracy dla rozwoju obu stron oraz zadeklarował szerokie włączenie w działania posiadanych przez Wydział środków osobowych i aparaturowych.

W podpisaniu umowy uczestniczyli:
ze strony Uniwersytetu – prof. Józef Górniewicz (Rektor), prof. Wojciech Maksymowicz (Dziekan Nauk Medycznych, kierownik Katedry Neurologii i Neurochirurgii), prof. Jerzy Gielecki (kierownik Collegium Anatomicum);
ze strony LfC – L.F.Ciupik (Prezes), A. Kierzkowska, M. Kokoszka