NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
5 maja 2017

Polska Szkoła Neurochirurgii; Opalenica 23-28 kwietnia 2017r. – udział LfC

Firma LfC wzięła udział w Polskiej Szkole Neurochirurgii „Choroby kręgosłupa i nerwów obwodowych”, która odbyła się w Opalenicy w dniach 23-28 kwietnia 2017 roku.

Na konferencji Polskiej Szkoły Neurochirurgii prelegentami byli profesorowie i wybitni lekarze z polskich klinik i ośrodków szpitalnych: Poznania, Bydgoszczy, Warszawy, Łodzi, Lublina, Zielonej Góry i Tarnowa (R. Jankowski, M. Harat, A. Radek, A. Marchel, D. Jaskólski, T. Trojanowski, A. Maciejczak, W. Koszewski, P. Jarmużek, i wielu innych).

 

Prof. Andrzej Maciejczak na stoisku wystawowym LfC

W trakcie konferencji odbyło się kilka sesji naukowych dotyczących chorób kręgosłupa i nerwów obwodowych. Wykłady były bardzo ciekawe, jak zwykle na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Jednych z ciekawszych wystąpień podczas sesji naukowych był referat pt. „Leczenie neuromodulacją pooperacyjnego zespołu bólowego kręgosłupa”, który wygłosił prof. M. Harat oraz referat autorstwa prof. A. Maciejczaka na temat „Kręgozmyków niskiego i wysokiego stopnia, ich patogenezy, klasyfikacji i diagnostyki”.

Sesja naukowo-szkoleniowa Polskiej Szkoły Neurochirurgii

Podczas konferencji firma LfC przy swoim stoisku zorganizowała szkolenia i prezentacje, które jak zwykle zgromadziły liczne grono uznanych specjalistów chirurgii kręgosłupa, od lat współpracujących już z firmą oraz nowo zainteresowanych, młodych lekarzy, do których kierowana była konferencja. Największym zainteresowaniem i uznaniem wśród obecnych cieszyła się stabilizacja kręgozmyku metodą SLIDER oraz stabilizacja CarRLIF.

Dr Witold Janusz podczas dyskusji o implancie SLIDER

Udział w zajęciach Polskiej Szkoły Neurochirurgii jest korzystny zarówno dla szkolących się młodych adeptów neurochirurgii jak również dla firm biorących udział w konferencji, bowiem można w jej trakcie zaprezentować własne technologie i rozwiązania w leczeniu schorzeń kręgosłupa.