NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
9 maja 2008

Polskie media donoszą o DERO

„… – nasze implanty najlepsze – ….”

W ostatnich tygodniach ukazało się wiele niezależnych publikacji związanych z zastosowaniem Systemu Kręgosłupowego DERO w różnych medialnych, m.in.: w gazetach: lokalnych i ogólnopolskich, w Internecie oraz stacjach telewizyjnych. Wszystkie informacje dotyczyły udanych, nowatorskich operacji z użyciem światowej klasy wyrobów medycznych firmy LfC.

opercMedia donoszą, że implanty DERO: „podbijają świat”, że „polskie pomysły kupił amerykański potentat”, iż w przypadkach przewlekłego bólu kręgosłupa lędźwiowego, na które cierpi ponad 75. procent populacji po 45. roku życia zastosowanie ma „świetny”, „rewolucyjny implant” „stworzony przez Polaków”, „wykonany ze specjalnego, bardzo nowoczesnego w skali świata polimeru”, „tylko nasz (implant), pozwala przy zachowanej ruchomości kręgosłupa kontrolować obciążenia nie tylko stawów międzykręgowych, ale również dysków, co jest jego najważniejszą i niespotykaną w innych konstrukcjach zaletą”. Cytowany artykuł pt.:„Nasz implant podbija świat” opisuje polską metodę chirurgiczną in-SWing, która uchodzi za najbardziej efektywną oraz najmniej inwazyjną w zakresie swoich zastosowań.

Inne doniesienia mówią o światowym sukcesie polskich chirurgów kręgosłupa, którzy wykonali znakomitą operację z użyciem implantów DERO u pacjenta ze złamaniem kręgosłupa, częściowym niedowładem nóg, zagrożonego poważnym kalectwem.

„Nowatorska operacja”, „Światowy sukces naszych ortopedów”, „Ortopedzi ze Szpitala (..)
w Rzeszowie zoperowali (..) bardzo poważne złamanie kręgosłupa, stosując po raz pierwszy na świecie nowatorskie połączenia dwóch metod operacyjnych”. „Prekursorskie połączenie metod zastąpiło dwie bardzo rozległe operacje. Podczas zabiegu wstawiliśmy najpierw od przodu protezę kręgu L3 (jest to tytanowy koszyk wypełniony przeszczepami kostnymi polskiej produkcji). Ponieważ złamanie było bardzo poważne, musieliśmy od tyłu wykonać stabilizację kręgosłupa (…)”.
Główna część zabiegu polegała na zastąpieniu zniszczonego trzonu kręgu – protezą. Proteza ta, o nazwie ES-DERO, polski patent firmy LfC, wykonana ze stopu tytanu umożliwia nie tylko zastąpienie trzonu, ale także wykonanie napięcia / dystrakcji dającej możliwość przywrócenie normalnego funkcjonowania układu kostnego i nerwowo-mięśniowego. Takie podejście operacyjne podczas pierwszego etapu operacji umożliwiło w drugim ustabilizowanie przezskórne z dostępu tylnego. Operacja chirurgiczna poważnie zmniejszyła ryzyko kalectwa, uchronił pacjenta od długiego, bo nawet 6 miesięcznego noszenia gorsetu i bardzo uciążliwego leczenia, z następstwami w postaci wieloletniej rehabilitacji.

Firma LfC jest dumna, że współpracuje z tak wysoko wykwalifikowanymi polskimi chirurgami kręgosłupa: neurochirurgami i ortopedami, którzy z wielkim wtajemniczeniem zawodowym doskonale wykorzystują możliwości jakie daje instrumentarium chirurgiczne oraz implanty DERO/LfC w leczeniu, niekiedy, bardzo poważnych dysfunkcji kręgosłupa.

Źródła:

Dziennik Zachodni „ Nasz implant podbija świat”
Tele Tydzień „ Nowatorska operacja”
Super Nowości „Światowy sukces naszych ortopedów”
Fakty TVN „ Udana operacja”