NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
13 czerwca 2008

“SPINEWEEK 2008 – GENEWA” – 26 – 31 maja 2008 r.

Kongres – wystawa – warsztaty – szkolenia w zakresie chirurgii kręgosłupa

W dniach 26-31. Maja 2008 roku na terenie Palexpo w Genewie odbył się kongres SpineWeek 2008 połączony z wystawą producentów sprzętu chirurgicznego oraz warsztatami i szkoleniami dla lekarzy.Kongres SpineWeek organizowany jest przez największe stowarzyszenia chirurgii kręgosłupa z całego świata i odbywa się cyklicznie co cztery lata w różnych miejscach świata – poprzedni odbył się w Porto, Portugalia. Genewski kongres przewyższył pod względem uczestników poprzedni o ponad 30%, co wskazuje na zwiększone zainteresowania świata medycznego schorzeniami kręgosłupa. W trakcie Kongresu, obok obrad (dla blisko 3 000 uczestników) obywających się równolegle w 3 – 4 panelach, zorganizowana była wystawa i warsztaty dotyczące chirurgii kręgosłupa. W wystawie udział wzięło ponad 130 firm z całego świata. Sprzęt prezentowano nie tylko w trakcie wystawy ale także w równolegle odbywających się referatach specjalnych i warsztatach treningowych. Wśród najnowszych osiągnięć prezentowano zarówno odmienne warianty implantów znajdujących się już na rynku, jak i zupełnie nowe produkty/procedury.

targi

Firma LfC – jedyny uczestnik wystawy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej – wystawiała się z uniwersalnym Systemem Kręgosłupowym DERO. Firma ma wypracowaną pozycję w zakresie proponowanej rozległej obsługi kręgosłupa jak i innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Kolejny raz potwierdziła się nowatorska konstrukcja systemów OCAM i ES, które wzbudzały słowa uznania wyrażane w opiniach wielu lekarzy z kraju i z za granicy. W trakcie całego kongresu przez stoisko naszej firmy „przewinęło się” ponad pięciuset gości – zarówno lekarzy jak i przedstawicieli innych firm z całego świata. Wielu z nich, zarówno konkurentów jak i sympatyków, gratulowało udanej transakcji sprzedaży „inSWing” dla partnera amerykańskiego. Ten innowacyjny produkt, wynaleziony w firmie LfC a prezentowany na stoisku partnera z USA, wzbudzał wielkie zainteresowanie chirurgów i konkurencji.

W trakcie trwania „SpineWeek” przedstawiciele firmy nawiązali wiele nowych kontraktów handlowych z firmami dystrybucyjnymi z całego świata, oraz negocjowali nowe kontrakty a także zmiany w dotychczasowych kontraktach z naszymi zagranicznymi partnerami. Dokonano również poważnego kroku w zakresie poszerzenia współpracy eksperckiej i naukowo-badawczej. Do grupy innowacyjnej DERO dołączyło znowu kilka światowych znakomitości chirurgii kręgosłupa.

Ponieważ LfC była jedyną polską (a także z europy środkowo-wschodniej) firmą obecną na SpineWeek, a jednocześnie – dzięki inicjatywie członka SSE L. Ciupika – inicjatorem organizacji „Eurospine ‘09” w Polsce, czuliśmy się zobligowani do promocji przyszłorocznego kongresu, który odbędzie się w Warszawie w dniach 21-24 października 2009 roku. W związku z tym na naszym stoisku przedstawialiśmy prezentację komputerową oraz prezentowaliśmy plakaty promujące „Eurospine ‘09”.

Jak zwykle ważnym akcentem były spotkania z polskimi chirurgami biorącymi udział w Genewskim Kongresie. Stoisko było przystanią i miejscem kontaktu dla wielu polskich lekarzy, operujących zarówno w kraju jak i za granicą.

font

Wielkim dla nas zaszczytem były wielokrotne wizyty światowej sławy lekarzy – animatorów europejskiej i światowej chirurgii kręgosłupa: prof. Roberta Gunzburga (Belgia) – prezydenta Spine Society of Europe, prof. Marka Szpalskiego (Belgia, USA), prof. André Kaelina (Szwajcaria) – przewodniczącego Genewskiego Kongresu, prof. Johna Kostuika (USA) oraz wielu innych.

tludz

Raz jeszcze w trakcie spotkań potwierdziło się, że nasza firma zdobywa coraz większe grono przyjaciół i sympatyków zarówno w Polsce, Europie jak i na całym świecie, a w gronie chirurgów i producentów implantów do chirurgicznego wspomagania leczenia kręgosłupa postrzegana jest jako poważny konkurent potrafiący wykorzystać swoje największe atuty – elastyczność i kreatywność. Na genewskim kongresie firma LfC umocniła swoją innowacyjną pozycję, zyskała wielu zwolenników i weszła w „głębsze obszary” chirurgii kręgosłupa.