NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
5 grudnia 2016

Wizyta Gimnazjalistów z Czerwieńska w LfC

Dnia 24.listopada 2016r. odbyła się wizyta uczniów 3 klasy gimnazjum wraz z dyrekcją szkoły w firmie LfC w Czerwieńsku. Gimnazjaliści zostali oprowadzeni po firmie przez panią Izabelę Cęcek ze specjalnym udziałem dyrektora Grzegorza Pająka oraz dyrektora Bogumiła Kozłowskiego.  Młodzież była bardzo zainteresowana działalnością firmy i ewentualną ofertą przyszłościowej pracy. Zadawała wiele pytań, ale także z uwagą wysłuchiwała informacji o historii i obecnej działalności firmy. Uczniowie byli zdumieni poziomem i zaawansowaniem technologicznym oraz możliwościami, którymi dysponuje LfC. Chcieli wiedzieć jakie są potrzeby i preferencje co do wykształcenia na różnych stanowiskach, zarówno na produkcji, jak i w dziale projektowania czy badań.

Młodzież nie wierzyła, że w Polsce właśnie w Czerwieńsku robi się takie trudne technologicznie i ważne dla zdrowia wyroby: implanty i instrumentarium chirurgiczne. Z zainteresowaniem i podziwem patrzyli na produkty z zastosowaniem techniki 3D-printing. To zupełna dla nich nowość. Podkreślić należy przygotowanie gimnazjalistów do wycieczki i duże zaangażowanie dyrektora i wychowawcy.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy ze swoim imieniem specjalnie zrobione w LfC. Wizycie młodzieży towarzyszyła pani redaktor Elżbieta Wozowczyk-Leszko z Radia Zachód. Przygotowane nagranie zostało wyemitowane w sobotę 26.11.2016 r.