NATURZE SPROSTAĆ PROJEKTY
17 czerwca 2017

XIII Forum Chirurgów Kręgosłupa; Świeradów Zdrój 31.05-02.06.2017r. – prezentacja najnowszych technologii LfC

Firma LfC po raz ósmy uczestniczyła w XIII Forum Chirurgów Kręgosłupa w Świeradowie Zdrój w dniach 31.05-02.06.2017 r. prezentując i promując swoje stabilizacje do operacyjnego leczenia kręgosłupa.

Podczas XIII Forum Chirurgów Kręgosłupa na stoisku LfC prezentowane były najnowsze systemy i stabilizacje kręgosłupowe DERO, ze szczególnym uwzględnieniem implantu ISaF. Stabilizacja ISaF została stworzona do wspomagania chirurgicznego leczenia wielu schorzeń stawu krzyżowo-biodrowego, między innymi: zapaleń i uszkodzeń. Implant tzw. śrubo-czop składa się z dwóch gwintowanych części wykonanych technologią EBT (Electron Beam Technology) w celu wydatniejszego zrostu kostnego.

Również inne implanty (CarRLIF, s-LIF, ILCC, CsDisc i α-CarRLIF) i stabilizacje wykonane ze stopu tytanu metodą przyrostową (struktura przestrzenna „3D-Ti-Truss”/„bluszczowy mechanizm zrostu kostnego – L.C.”) cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Eksperci chirurgii kręgosłupa odwiedzający stoisko firmowe LfC widzieli zasadność używania zaawansowanych materiałów zwiększających możliwości wystąpienia zrostu kostnego. Szczególne właściwości przestrzennej konstrukcji spotkały się z dużym uznaniem, a zwłaszcza konstrukcja wszczepów sprzyjająca optymalnemu osadzeniu w przestrzeni.

Firmowe stoisko LfC – widok ogólny

Oprócz prezentacji odbyły się również szkolenia dla instrumentariuszek, które zaznajamiały się z instrumentarium DERO.

 

Instrumentariuszki z ośrodków z Torunia i Włocławka podczas prezentacji i szkolenia systemów LfC

 

Dyskusja ekspercka na temat implantu SLIDER do repozycji kręgozmyku

Tegoroczne forum miało charakter międzynarodowy. Oprócz polskich specjalistów z klinik i specjalistycznych ośrodków szpitalnych m.in.: Tarnowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Torunia, Bytomia, Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Włocławka, uczestniczyła w nim grupa ortopedów z ośrodków niemieckich w Deggendorfie i Ludwigshafen (S. Moszko, M. Breitendfelder). Obecny był również wybitny specjalista z francuskiej Tuluzy (S. Charosky).

Podczas konferencji odbyły się cztery sesje naukowe dotyczące przypadków chirurgii kręgosłupa, sposobów i metod jego leczenia. Do najciekawszych wystąpień należał referat pt. „The power of indirect decompression in ageing spine”, który wygłosił M. Breitendfelder z Ludwigshafen (Niemcy) oraz referat autorstwa S. Moszko z Deggendorfu (Niemcy), na temat „Kyfoplastyka inaczej …”.

Jedna z sesji naukowych XIII Forum Chirurgów Kręgosłupa w Świeradowie

Zaobserwowaliśmy postępujący wzrost zainteresowania promowanymi stabilizacjami z użyciem implantów z grupy wyrobów IDF 3D EBT(grupa implantów przeznaczona do fuzji międzytrzonowej wykonana technologią EBT), która trafia do coraz szerszego grona odbiorców,  wykazujących chęć współpracy i wdrażania naszych wyrobów do praktyki chirurgicznej.